For kids and youth

[site under construction]

Ferie ze Sztukmistrzami – 11-15 lutego 2019

Ferie ze sztukmistrzami oferują Wam ogólnorozwojowe zajęcia cyrkowe! Podczas zajęć będziemy zajmowali się takimi dziedzinami jak: akrobatyka naziemna, akrobatyka partnerska, akrobatyka powietrzna, żonglerka i ekwilibrystyka.

Prosimy o zabranie stroju na zmianę – wygodnego, bez suwaków i ćwieków. Będziemy ćwiczyć głównie na bosaka, ale weźcie też ze sobą skarpetki. Będziemy się dużo ruszać, więc pamiętajcie o WODZIE!

Grupa 7-10 lat

W tej grupie wiekowej zajęcia ze wszystkich dziedzin będą opierały się głównie na grach i zabawach wzmacniających koordynację, motorykę i relacje między uczestnikami. Przejdziemy sobie przez podstawy wielu technik, podczas zajęć nie zabraknie śmiechu i świetnej zabawy.

Termin: 11-15 lutego 2019, codziennie w godz. 12.30-14.00
Miejsce: sala gimnastyczna, Dom Żołnierza, ul. Żwirki i Wigury 6, Lublin
Więcej informacji: Magdalena Kisiała tel. +48 508 766 754

Liczba miejsc ograniczona, zapisy przez formularz poniżej.

REGULAMIN

***

Grupa 11-15 lat

Przygotujcie się na dużą dawkę ruchu i nowych umiejętności, a przy tym wszystkim mnóstwo gier i zabaw. Będziemy zajmować się głównie akrobatyką naziemną i partnerską, ponieważ jest świetną bazą do większości technik cyrkowych.

Zaczynając od podstaw będziemy przechodzić przez różne techniki dwu i trzy osobowe, a także różne grupowe figury. Na zajęciach będziemy pracować również nad wzmocnieniem ciała i postawy, a także nad ćwiczeniami akrobatycznymi takimi jak stanie na głowie, na rękach, gwiazdy itp.

Zajęcia z akrobatyki partnerskiej polegają w dużej mierze na współpracy między uczestnikami, dlatego też podczas zajęć będziemy wykonywać wiele ćwiczeń na budowanie zaufania w grupie i zwiększające wrażliwość na innych.

Podczas zajęć  zaznajomimy się z podstawami akrobatyki powietrznej a także spróbujemy różnych technik żonglerskich. Techniki będą dostosowywane do poziomu uczestników.

Z elementów  ekwilibrystycznych będziemy próbować chodzenia po slackline i jazdy na monocyklu.

Termin: 11-15 lutego 2019, codziennie w godz. 10.00-12.00
Miejsce: sala gimnastyczna, Dom Żołnierza, ul. Żwirki i Wigury 6, Lublin
Więcej informacji: Magdalena Kisiała tel. +48 508 766 754

Liczba miejsc ograniczona, zapisy przez formularz poniżej.

REGULAMIN

Ferie ze Sztukmistrzami
Wyrażam zgodę na uczestnictwo dziecka w zajęciachj oraz oświadczam, że:
- zapoznałem/am się i akceptuję REGULAMIN;
- przejmuję odpowiedzialność za wszelkie wypadki wynikające z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń instruktorów i trenerów przez dziecko;
- według mojej najlepszej wiedzy stan zdrowia dziecka nie budzi zastrzeżeń i nie istnieją żadne przeciwwskazania do uprawiania przez dziecko ćwiczeń.
Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Sztukmistrze, z siedzibą w Lublinie, ul. Królowej Jadwigi 19/56, w celach związanych z obsługą zgłoszenia.

Dane podaję dobrowolnie, a podstawą przetwarzania jest moja zgoda. Bez mojej zgody moje dane nie zostaną przekazane do innych podmiotów. Dane będą przetwarzane przez okres maksymalnie 1 roku.

Wyrażając zgodę zostałem/-am poinformowany/-a, że mam prawo do:
1. żądania od administratora dostępu do moich danych;
2. żądania ich sprostowania;
3. żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania;
4. wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
 

Dziecięca Akademia Sztukmistrzów (7-9 lat)

Zajęcia ogólnocyrkowe

Zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem rekwizytów cyrkowych rozwijają dziecko poprzez zabawę. Techniki cyrkowe już od początkowych treningów mają wpływ na koncentracje, równowagę, refleks, oburęczność, koordynację wzrokowo-ruchową oraz współpracę dziecka z rówieśnikami. Metoda wykorzystywana w integracji sensorycznej oraz mnemotechnikach, rozwijająca u dziecka wytrwałość, cierpliwość i determinację oraz stymulująca pracę obu półkul mózgowych.

Zabawy podczas zajęć będą opierały się na rekwizytach tj. piłeczki, talerze, chusteczki, obręcze, kula ekwilibrystyczna, flowerstick i inne.

 

Grupa 7-9 lat
Miejsce: Sala baletowa, Centrum Spotkania Kultur, Pl. Teatralny 1
Koszt: 150 zł za 3 miesiące

Zajęcia odbywają się we wtorki 16.15- 17.45
Zapisy na tę grupę zostały zakończone.

REGULAMIN ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kontakt: Dominika Knap tel. +48 518 497 458

 


Aerial Kids 7-9 lat

Gry i zabawy na szarfach

Uczestnicy będą odkrywać aerialowe rekwizyty, takie jak hamak i chusta. Podczas zajęć poprzez zabawę i różne gry dzieci będą zwiększać elastyczność i wytrzymałość fizyczną oraz poznawać techniki związane z poszczególnymi rekwizytami. To doskonały sposób wsparcia całościowego rozwoju dziecka – jego naturalnej kreatywności, ale też poprawy kondycji fizycznej, a także pewności siebie. Nie da się też nie wspomnieć o niezwykłej frajdzie, jaką dają bardzo widowiskowe powietrzne ewolucje!

Miejsce: Sala baletowa, Centrum Spotkania Kultur, Pl. Teatralny 1
Koszt: 280 zł za 15 zajęć (0bowiązuje zaliczka w wysokości 50 zł)

 

Dni otwarte odbędą się 4 lutego 2019 (poniedziałek) od godziny 16.00 do 17.15 na Sali baletowej w Centrum Spotkania Kultur. Zapisy do grupy początkującej będą możliwe tego samego dnia późnym wieczorem przez formularz internetowy.

Start zajęć:  25 lutego (poniedziałki) w godzinach 16.00-17.15

 

REGULAMIN ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kontakt: Magdalena Kisiała tel. +48 508 766 754  aerial@sztukmistrze.pl


 Młodzieżowa Akademia Sztukmistrzów (10-15 lat)

 Zajęcia ogólnocyrkowe 10+

Cyrk to wyjątkowa oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy dbają o wszechstronny rozwój! Zajęcia z żonglerki, manipulacji przedmiotami czy ekwilibrystyki mają doskonały wpływ m.in. na wzrost zdolności koncentracji, samodyscypliny, poprawę koordynacji sensoryczno-motorycznej. Systematyczne zajęcia cyrkowe wspierają kreatywność, podnoszą samoocenę i redukują lęk przed wystąpieniami publicznymi, co ma bezpośredni wpływ na odnoszenie sukcesów podczas egzaminów. Te niezwykłe umiejętności uczestnicy nabywają w przyjaznej atmosferze zabawy, pod okiem doświadczonej, wykwalifikowanej kadry.

Miejsce: Sala baletowa, Centrum Spotkania Kultur, Pl. Teatralny 1
Koszt:  150 zł za 3 miesiące

Zajęcia odbywają w środy 16.15-17.45

REGULAMIN ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kontakt: Dominika Knap tel. +48 518 497 458 lub Marek Żmuda +48 693 909 527


Aerial Kids 10-15 lat 

Uczestnicy będą odkrywać aerialowe rekwizyty, takie jak hamak i chusta. Zajęcia składają się z rozgrzewki, ćwiczeń wspomagających elastyczność i wytrzymałość fizyczną oraz technik związanych z poszczególnymi rekwizytami. To doskonały sposób wsparcia całościowego rozwoju dziecka – jego naturalnej kreatywności, ale też poprawy kondycji fizycznej. Dzięki nabywaniu nowych umiejętności oraz pracy w grupie uczestnicy stają się pewniejsi siebie, zwiększają własną samoocenę i łatwiej nawiązują kontakt z rówieśnikami.

Na zajęcia może przyjść KAŻDY kto ukończył 10 lat! Wcześniejszy kontakt z akrobatyką, tańcem czy sportem nie jest wymagany bo tutaj uczymy wszystkiego od podstaw. Podczas zajęć powoli zwiększamy poziom, dzięki czemu co tydzień czekają na Was nowe wyzwania i nowe umiejętności do zdobycia.

Miejsce: Sala baletowa, Centrum Spotkania Kultur, Pl. Teatralny 1
Koszt: 300 zł za 15 zajęć (0bowiązuje zaliczka w wysokości 50 zł)

 

Dni otwarte odbędą się 3 lutego 2019 (niedziela) od godziny 17.00 do 18.30 na Sali baletowej w Centrum Spotkania Kultur. Zapisy do niedzielnej grupy początkującej będą możliwe tego samego dnia późnym wieczorem przez formularz internetowy.

Start zajęć:  24 lutego (niedziele) w godzinach 17.00-18.30

REGULAMIN ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kontakt: Magdalena Kisiała tel. +48 508 766 754  aerial@sztukmistrze.pl


Dzielnicowe Laboratorium Kultury

Cykl zajęć animacyjno-artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Zrealizowaliśmy pięć edycji programu. W kilku dzielnicach Lublina prowadziliśmy półtoragodzinne, cotygodniowe warsztaty w grupach 10-12 osobowych. Od lutego do grudnia odbywało się 20 takich spotkań, a ich finałem były prezentacje nabytych umiejętności dla lokalnych społeczności.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

24830acbacaaab