FAQ

Po co powstał Konkurs Cyrkulacje?

Konkurs Cyrkulacje powstał, by wesprzeć środowisko Nowego Cyrku: z jednej strony poprzez finansową nagrodę, ale przede wszystkim poprzez umożliwienie wymiany między artystami i stworzenie platformy spotkania artystów i organizatorów branżowych festiwali.

Czy na eliminacje mogę przesłać dowolny film z moimi umiejętnościami?

Nie. Należy przesłać film dokumentujący konkretną prezentację zgłaszaną do konkursu, z wszystkimi jej elementami. Nie może być to również trailer, złożony serii z różnych ujęć, ale pełny zapis całości, bez cięć.

Dlaczego etiuda nie może być dłuższa niż 6:30?

Czas prezentacji konkursowej ograniczono do 6 minut i 30 sekund, ponieważ etiuda jest formą krótką – w tym czasie jest możliwe pokazanie swojego pomysłu i umiejętności w równych ramach dla wszystkich uczestników. Brak ograniczenia czasowego, bądź numery dłuższe byłyby natomiast kłopotliwe nie tylko  ze względów logistycznych, uniemożliwiałby również wprowadzenie jednolitych kryteriów oceny.

Jakie są parametry sceny, na której odbędzie się finał konkursu?

Finał Konkursu odbędzie się w Sali Operowe Centrum Spotkania Kultur w Lublinie . Wymiary sceny:

Powierzchnia – 490 m2

Szerokość – 23,5 m

Głębokość – 28 m

Wysokość – 24 m

Kto może wziąć udział w konkursie?

Regulamin mówi o tym, że w Konkursie mogą wziąć udział artyści Nowego Cyrku obywatelstwa lub rezydencji polskiej, litewskiej, łotewskiej, estońskiej, białoruskiej, czeskiej, węgierskiej, ukraińskiej, lub słowackiej. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś nie ma obywatelstwa polskiego, ale przebywa na stałe na terenie Polski – a zatem współtworzy polską scenę Nowego Cyrku, może wziąć udział w Konkursie – analogicznie zasada ta stosuje się do pozostałych krajów wymienionych w regulaminie.

Kto będzie zasiadał w jury konkursu?

W jury Konkursu zasiądą specjaliści z dziedzin Nowego Cyrku i Teatru z Polski i Europy. Organizator Konkursu, czyli Fundacja Sztukmistrze nie ma wpływu na werdykt i pozna go w tym momencie, co Publiczność zgromadzona podczas spektaklu finałowego.

Według jakich kryteriów jury ocenia występy?

Ocena występu to wypadkowa wielu kryteriów. Jury bierze pod uwagę jakość techniczną występu, innowacyjność, zamysł artystyczny, kostium, muzykę i oczywiście prezencję na scenie – kontakt artysty z publicznością.

Kiedy będzie wiadomo, kto wystąpi w finale?

Ostatni dzień przesyłania zgłoszeń to 15.09.2017 . Lista finalistów pojawi się w do końca września.

Kiedy odbędzie się finał konkursu?

Spektakle finałowe Cyrkulacji odbędą się w dniach 27-29 października. Jednak już od poniedziałku, 23 października odbywać się będą próby, które są obowiązkowe dla wszystkich finalistów.

Czy finaliści konkursu mają zapewniony nocleg i wyżywienie podczas tygodnia prób?

Finaliści mają zapewnione noclegi oraz śniadania. Pozostałe koszty (także koszty podróży) pokrywają we własnym zakresie.

***

Masz pytania dotyczące konkursu?

Napisz do nas na: kontakt@sztukmistrze.pl, w tytule wiadomości wpisując Konkurs Etiud, a my z przyjemnością udzielimy odpowiedzi!