FAQ

Wysłałam swoje zgłoszenie do Open Stage już jakiś czas temu, ale nie dostałam tez żadnego potwierdzenia ani wiadomości zwrotnej. Co powinnam zrobić?

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego wysyłane jest automatyczna informacja potwierdzająca aplikację. Jeżeli wiadomość nie jest widoczna w skrzynce e-mail, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam. W przypadku, gdy również tam nie ma takiej wiadomości, prosimy o kontakt na adres: openstage.kulturalia@gmail.com

Czy po wysłaniu formularza zgłoszeniowego można jeszcze zmienić repertuar?

Tak, dopuszczamy taką możliwość. Prosimy jednak o przesłanie informacji o tym, co zostało zmienione na adres openstage.kulturalia@gmail.com przed rozpoczęciem przesłuchań.

Skoro jest możliwa prezentacja grupowa, to czy cała grupa musi mieć status studenta? Czy wystarczy, że jedna z osób z danej grupy, która chce wziąć udział, będzie studentem?

Uczestnikiem konkursu może być tylko osoba posiadająca ważną legitymację studencką. Wśród osób towarzyszących mogą być „nie-studenci”, jednak nie biorą one bezpośrednio udziału w konkursie.
Np. jeśli studentka Kasia śpiewa, a na pianinie akompaniuje jej Tomek – absolwent, prezentacja przedstawiana i oceniana jest jako prezentacja Kasi. Wygrać może też tylko Kasia, podział nagrody z Tomkiem, to już ich prywatna sprawa.

Niemożliwe jest zaakceptowanie zgłoszenia, gdy np. sześcioosobowy zespół nie-studentów zgłasza jeden student, który gra w prezentacji rolę uboczną.

Czy można zmienić utwór, czy trzeba wystąpić z tym, który śpiewało się na castingu?

Kwalifikacja do finału odbywa się na podstawie konkretnej prezentacji podczas przesłuchań, a nie tylko generalnych umiejętności, dlatego w finale należy zaprezentować to samo, co podczas przesłuchań. Zmiany są możliwe jedynie w wyjątkowych sytuacjach, po uzyskaniu zgody organizatora.

Dlaczego prezentacja nie może być dłuższa niż 5 minut?

Czas prezentacji konkursowej ograniczono do 5 minut, ponieważ etiuda jest formą krótką – w tym czasie jest możliwe pokazanie swojego pomysłu i umiejętności w równych ramach dla wszystkich uczestników. Brak ograniczenia czasowego, bądź numery dłuższe byłyby natomiast kłopotliwe nie tylko  ze względów logistycznych, uniemożliwiałby również wprowadzenie jednolitych kryteriów oceny.

Czy nie ma problemu aby podkład do piosenki przynieść na pendrive?

Podkład muzyczny może być dostarczony na płycie lub nośniku pendrive. Prosimy o dostarczenie plików dźwiękowych w formacie MP3 w możliwie jak najlepszej jakości (optymalnie 320kbps).

Czy obcokrajowcy mogą wziąć udział w konkursie?

Tak, w konkursie mogą wziąć udział wszyscy lubelscy studenci – także ci nie posiadający polskiego obywatelstwa.

Kiedy i gdzie odbędzie się finał konkursu?

Finał Konkursu odbędzie się 19 maja w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Według jakich kryteriów jury ocenia występy?

Ocena występu to wypadkowa wielu kryteriów. Jury bierze pod uwagę jakość techniczną występu, innowacyjność, zamysł artystyczny, kostium, muzykę i oczywiście prezencję na scenie, kontakt artysty z publicznością.

Kiedy będzie wiadomo, kto wystąpi w finale?

Ostatni dzień przesyłania zgłoszeń to 15.04.2019 –  między 16 a 30 kwietnia zaplanowane są eliminacje (organizator zastrzega jednak, że może zmienić termin przesłuchań z ważnych przyczyn). Do końca kwietnia przedstawiona zostanie lista finalistów – zarówno na stronie internetowej konkursu, jak również w wiadomości e-mail przesłanej do wszystkich uczestników przesłuchań.

Masz pytanie? Napisz na openstage.kulturalia@gmail.com, a my z przyjemnością udzielimy odpowiedzi!