Wymiany międzynarodowe

Dzięi wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży systematycznie realizujemy spotkania polsko-niemieckie dla dzieci i młodzieży a także szkolenia dla multiplikatorów wymian międzynarodowych.

Najbliższe spotkania:

Lato Kulturalne 14-21.07.2018

To polsko-niemieckie spotkanie młodzieży, podczas którego uczestnicy biorą udział w różnorodnych warsztatach – m.in. cyrkowych, filmowych, mangi,  sitodruku. Organizowana jest również wycieczka do Berlina.

By wziąć udział w Lecie Kulturalnym, nie trzeba umieć mówić po niemiecku. Tłumacze i animatorzy wymiany zatroszczą się o właściwą komunikację, a młodzież w naturalny sposób nauczy się podstawowych zwrotów w języku obcym.

Liczba miejsc ograniczona. W cenie przejazd grupą zorganizowaną, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie oraz udział w zajęciach. Koszt:  650 zł.

Konieczne jest posiadanie przez dziecko paszportu lub dowodu tożsamości, o co należy zadbać odpowiednio wcześniej.

Więcej informacji na temat zapisów wkrótce.

 kontakt: Joanna Reczek-Szwed +48 515 141 798

 

Przystanek Różnorodność 3-10.06.2018

Głównym tematem naszego spotkania  jest rozpatrywanie praw człowieka i dyskryminacji  na tle różnych wpływów historycznych. Centralne pytania brzmią: jaka może zaistnieć przestrzeń w społeczeństwie różnorodności, w której można spotkać osoby z ich zróżnicowanymi tożsamościami, przynależnościami i historiami?

Jakie wnioski można wyciągnąć z historii i jak je wykorzystać do wspólnego życia na zasadach praw człowieka? Na tym tle młodzi ludzie z Niemiec i Polski będą podczas spotkania zajmować się swoimi wizjami, doświadczeniami i pytaniami.

 

Projekty realizowane są przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

logo_dpjw