akrobatyka powietrzna

Zapisy zakończone. Nowe grupy ruszą po Nowym Roku!

***

TRAPEZ DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kurs podstawowy z trapezu tzw. statycznego, czyli takiego, wokół którego to osoba się kręci działa, porusza, a sam rekwizyty jest w miarę nieruchomy.

Na zajęciach zapoznasz się z zasadami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z trapezu. Poznasz wiele figur możliwych do wykonania na rekwizycie. Poznane figury będziesz łączyć w proste układy, będziesz też ćwiczyć przejścia z jednych elementów do drugich.

W ciągu kursu wzmocni się m.in. Twój chwyt, obręcz barkowa i brzuch. Na początku zajęć nie trzeba mieć dużo siły, ta będzie przychodzić z czasem. Zaproponowane ćwiczenia będą bazować na prawidłowym wykonaniu technicznym.

W kursie mogą wziąć udział osoby od 15 roku życia, zarówno początkujące, jak i takie, które już znają podstawy.

Terminy zajęć: niedziele 14.00-15.30, prowadząca Agnieszka Sokalska (start zajęć 3 listopada)
Koszt kursu: 250 zł (10 spotkań)
Miejsce: sala baletowa (II piętro) w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1 w Lublinie)

***

KOŁO AERIALOWE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kurs podstawowy akrobatyki na kole (aerial hoop) obejmuje naukę figur statycznych bazujących na kontroli ciała oraz łączenia poznanych figur w choreografie z elementami tańca.

Zajęcia zaczynać się będą od rozgrzewki całego ciała z elementami treningu siłowego skupiającego się na mięśniach głębokich korpusu oraz mięśniach brzucha.

Podczas zajęć wzmocnisz siłę, koordynację i świadomość używanych mięśni oraz położenia ciała w przestrzeni. Każde zajęcia kończą się sesją rozciągania gdzie nauczysz się poprawnej techniki z naciskiem na technikę rozciągania do szpagatu lub sesją relaksującą z elementami jogi rozluźniającej mięśnie kręgosłupa.

Akrobatyka powietrzna na rekwizycie zawieszonym pod sufitem wymusza stałe utrzymywanie równowagi i pozycji ciała, co zwiększa napięcie mięśni głębokich poprawiając sylwetkę.

W kursie mogą wziąć udział osoby od 15 roku życia, zarówno początkujące, jak i takie, które już znają podstawy.

Terminy zajęć: środy 18.30-20.00, prowadząca Agnieszka Pulikowska-Pylak (start zajęć 30 października)
Koszt kursu: 250 zł (10 spotkań)
Miejsce: sala baletowa (II piętro) w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1 w Lublinie)

***

KURS PODSTAWOWY STANDARDOWY (2 części)

Podczas kursu podstawowego nauczysz się korzystać z rekwizytów takich jak: chusta wertykalna (szarfa), trapez statyczny, koło aerialowe. Poznasz potrzebne techniki i podstawowe triki na poszczególnych sprzętach. Na kurs może się zapisać każdy, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia związanego z akrobatyką.

Obecnie trenują:

Grupa początkująca: piątki 18.00-19.30, prowadząca Monika Bugała
Grupa początkująca: poniedziałki, 9.00-10.30, prowadząca Monika Bugała
Grupa początkująca: niedziele 18.30-20.00, prowadząca Milena Leziak
Kontynuacja grupy początkującej: wtorki 20.00-21.30, prowadząca Agnieszka Sokalska
Kontynuacja grupy początkującej: niedziele 20.00-21.30, prowadząca Milena Leziak

***

KURS Z ELEMENTAMI AERIAL JOGI

prowadzony przez Agnieszkę Sokalską będzie zawierał elementy aerial jogi i relaksacji. Na zajęciach zapoznasz się z podstawowymi zasadami, technikami, figurami wykonywanymi na takich rekwizytach jak chusta wertykalna i hamak. Podczas zajęć dodatkowo wykorzystasz elementy zaczerpnięte z aerial jogi, zarówno do rozgrzewki jak i stretchingu, a także poznasz konkretne figury i ich kombinacje. Będziemy stopniowo wprowadzać elementy masażu relaksacyjnego.

Trening ma na celu nie tylko wzmocnienie, ale też zrelaksowanie i rozluźnienie. Nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji, to świetna forma ćwiczeń dla osób w różnym wieku. Zapraszamy osoby  poszukujące formy aktywności, która da wytchnienie po ciężkim dniu :)

Terminy zajęć: wtorki 18.30-20.00, prowadząca Agnieszka Sokalska

***

KURSY ŚREDNIO ZAAWANSOWANE I ZAAWANSOWANE

Na kursach średnio zaawansowanych rozwiniesz Twoje umiejętności tańca w powietrzu na wybranym rekwizycie. Zapraszamy osoby, które ukończyły już nasz kurs podstawowy (obie części).

Wymagania: osoby, które ukończyły kurs podstawowy, tzn. nie miały więcej niż 2 nieobecności w czasie kursu, swobodnie wykonują zaplątanie do 1 i 2 węzłów na chuście oraz wykonują samodzielnie podstawowe figury (ptak, kuleczka, a także koszyczek itp), dotyczy to również trapezu (np. swingi, gazela z przejściem do anioła, nożyczki, zwis na kolanach) i koła (np. ptak, snake, wejście przez „V”, świeca).

Grupa średniozaawansowana: piątki 19.20-20.50, prowadząca Agnieszka Pulikowska-Pylak

***

KURS ZAAWANSOWANY

Czwartkowa grupa Magdy to zajęcia dla osób, które ćwiczą akrobatykę powietrzną już od dłuższego czasu. Zajęcia będą dwu godzinne przez co od uczestników wymagana jest większa siła i kondycja, a także bardzo dobra znajomość różnych plątań na szarfach. Podczas zajęć będziemy pracować nad polepszaniem techniki, a także wzmacnianiem ciała i stretchingiem. Będziemy też szukać własnych jakości i eksperymentować z ruchem.

Wymagania: Trzeba umieć wykonać kilka elementów z rzędu bez schodzenia z rekwizytu (minimum 10).  Siłowa nakrywka na ugiętych rękach z prostymi kolanami i nożyce na ugiętych rękach z prostymi kolanami na dwie strony.

Terminy zajęć: czwartki 20.00-22.00, prowadząca Magdalena Kisiała

***

***

Oświadczenie-osoby-niepełnoletnie

REGULAMIN KURSU AKROBATYKI POWIETRZNEJ

 ***

Kontakt: Magdalena Kisiała tel. +48 508 766 754  aerial@sztukmistrze.pl

 

Informacje na temat zajęć akrobatyki powietrznej dla dzieci i młodzieży tutaj.