aerial

Nowość! Zajęcia wakacyjne

Zapraszamy na wakacyjny mix z akrobatyki powietrznej!

Na kurs może się zapisać każdy, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia związanego z akrobatyką.

W programie aż trzy rekwizyty: koło, trapez i szarfy.

Zakres zajęć:

  • zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z rekwizytów,
  • wzmacnianie ciała do poszczególnych technik,
  • podstawowe triki na poszczególnych sprzętach,
  • przejścia z jednych elementów do drugich,
  • proste układy złożone z poznanych elementów.

Szczegóły:
5 spotkań po 90 min.
poniedziałki, 20.00-21.30 (start 27 lipca)
– cena: 145 zł za całość
prowadzenie: Agnieszka Sokalska

 

Więcej informacji: 508 766 754, Magdalena Kisiała

Zapoznaj się z dokumentami:

REGULAMIN KURSU AKROBATYKI POWIETRZNEJ

Zasady korzystania z budynku CSK i uczestnictwa w zajęciach

Oświadczenie-osoby-niepełnoletnie (powyżej 16 r.ż)

Zapisy przez formularz:

***

***

TRAPEZ DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kurs podstawowy z trapezu tzw. statycznego, czyli takiego, wokół którego to osoba się kręci działa, porusza, a sam rekwizyty jest w miarę nieruchomy.

Na zajęciach zapoznasz się z zasadami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z trapezu. Poznasz wiele figur możliwych do wykonania na rekwizycie. Poznane figury będziesz łączyć w proste układy, będziesz też ćwiczyć przejścia z jednych elementów do drugich.

W ciągu kursu wzmocni się m.in. Twój chwyt, obręcz barkowa i brzuch. Na początku zajęć nie trzeba mieć dużo siły, ta będzie przychodzić z czasem. Zaproponowane ćwiczenia będą bazować na prawidłowym wykonaniu technicznym.

W kursie mogą wziąć udział osoby od 15 roku życia, zarówno początkujące, jak i takie, które już znają podstawy.

***

KOŁO AERIALOWE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kurs podstawowy akrobatyki na kole (aerial hoop) obejmuje naukę figur statycznych bazujących na kontroli ciała oraz łączenia poznanych figur w choreografie z elementami tańca.

Zajęcia zaczynać się będą od rozgrzewki całego ciała z elementami treningu siłowego skupiającego się na mięśniach głębokich korpusu oraz mięśniach brzucha.

Podczas zajęć wzmocnisz siłę, koordynację i świadomość używanych mięśni oraz położenia ciała w przestrzeni. Każde zajęcia kończą się sesją rozciągania gdzie nauczysz się poprawnej techniki z naciskiem na technikę rozciągania do szpagatu lub sesją relaksującą z elementami jogi rozluźniającej mięśnie kręgosłupa.

Akrobatyka powietrzna na rekwizycie zawieszonym pod sufitem wymusza stałe utrzymywanie równowagi i pozycji ciała, co zwiększa napięcie mięśni głębokich poprawiając sylwetkę.

W kursie mogą wziąć udział osoby od 15 roku życia, zarówno początkujące, jak i takie, które już znają podstawy.

***

KURS PODSTAWOWY STANDARDOWY (2 części)

Podczas kursu podstawowego nauczysz się korzystać z rekwizytów takich jak: chusta wertykalna (szarfa), trapez statyczny, koło aerialowe. Poznasz potrzebne techniki i podstawowe triki na poszczególnych sprzętach. Na kurs może się zapisać każdy, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia związanego z akrobatyką.

***

KURS Z ELEMENTAMI AERIAL JOGI

prowadzony przez Agnieszkę Sokalską będzie zawierał elementy aerial jogi i relaksacji. Na zajęciach zapoznasz się z podstawowymi zasadami, technikami, figurami wykonywanymi na takich rekwizytach jak chusta wertykalna i hamak. Podczas zajęć dodatkowo wykorzystasz elementy zaczerpnięte z aerial jogi, zarówno do rozgrzewki jak i stretchingu, a także poznasz konkretne figury i ich kombinacje. Będziemy stopniowo wprowadzać elementy masażu relaksacyjnego.

Trening ma na celu nie tylko wzmocnienie, ale też zrelaksowanie i rozluźnienie. Nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji, to świetna forma ćwiczeń dla osób w różnym wieku. Zapraszamy osoby  poszukujące formy aktywności, która da wytchnienie po ciężkim dniu :)

***

KURSY ŚREDNIO ZAAWANSOWANE I ZAAWANSOWANE

Na kursach średnio zaawansowanych rozwiniesz Twoje umiejętności tańca w powietrzu na wybranym rekwizycie. Zapraszamy osoby, które ukończyły już nasz kurs podstawowy (obie części).

Wymagania: osoby, które ukończyły kurs podstawowy, tzn. nie miały więcej niż 2 nieobecności w czasie kursu, swobodnie wykonują zaplątanie do 1 i 2 węzłów na chuście oraz wykonują samodzielnie podstawowe figury (ptak, kuleczka, a także koszyczek itp), dotyczy to również trapezu (np. swingi, gazela z przejściem do anioła, nożyczki, zwis na kolanach) i koła (np. ptak, snake, wejście przez „V”, świeca).

***

KURS ZAAWANSOWANY

Czwartkowa grupa Magdy to zajęcia dla osób, które ćwiczą akrobatykę powietrzną już od dłuższego czasu. Zajęcia będą dwu godzinne przez co od uczestników wymagana jest większa siła i kondycja, a także bardzo dobra znajomość różnych plątań na szarfach. Podczas zajęć będziemy pracować nad polepszaniem techniki, a także wzmacnianiem ciała i stretchingiem. Będziemy też szukać własnych jakości i eksperymentować z ruchem.

Wymagania: Trzeba umieć wykonać kilka elementów z rzędu bez schodzenia z rekwizytu (minimum 10).  Siłowa nakrywka na ugiętych rękach z prostymi kolanami i nożyce na ugiętych rękach z prostymi kolanami na dwie strony.

***

 

 ***

Kontakt: Magdalena Kisiała tel. +48 508 766 754  aerial@sztukmistrze.pl

 

Informacje na temat zajęć akrobatyki powietrznej dla dzieci i młodzieży tutaj.