Dla dzieci i młodzieży

Informacje o nowych edycjach poszczególnych zajęć pojawią się pod koniec wakacji!

***

REGULAMIN ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kontakt: Magdalena Kisiała tel. +48 508 766 754  aerial@sztukmistrze.pl

Zajęcia odbywają się w Centrum Spotkania Kultur (pl. Teatralny 1 w Lublinie) lub Domu Żołnierza (ul. Żwirki i Wigury 6 w Lublinie).


Opis zajęć

Aerial Kids 7-9 lat
Aerial Kids 10-15 
Cyrk dziecięco-młodzieżowy 7-9 lat
Cyrk dziecięco-młodzieżowy 10-15 lat
Dzielnicowe Laboratorium Kultury
Żongluj i migaj razem z nami!


 


Aerial Kids 7-9 lat 

Uczestnicy będą odkrywać aerialowe rekwizyty, takie jak hamak i chusta. Podczas zajęć poprzez zabawę i różne gry dzieci będą zwiększać elastyczność i wytrzymałość fizyczną oraz poznawać techniki związane z poszczególnymi rekwizytami. To doskonały sposób wsparcia całościowego rozwoju dziecka – jego naturalnej kreatywności, ale też poprawy kondycji fizycznej, a także pewności siebie. Nie da się też nie wspomnieć o niezwykłej frajdzie, jaką dają bardzo widowiskowe powietrzne ewolucje!

 


Aerial Kids 10-15 lat 

Uczestnicy będą odkrywać aerialowe rekwizyty, takie jak hamak i chusta. Zajęcia składają się z rozgrzewki, ćwiczeń wspomagających elastyczność i wytrzymałość fizyczną oraz technik związanych z poszczególnymi rekwizytami. To doskonały sposób wsparcia całościowego rozwoju dziecka – jego naturalnej kreatywności, ale też poprawy kondycji fizycznej. Dzięki nabywaniu nowych umiejętności oraz pracy w grupie uczestnicy stają się pewniejsi siebie, zwiększają własną samoocenę i łatwiej nawiązują kontakt z rówieśnikami.

Na zajęcia może przyjść KAŻDY kto ukończył 10 lat! Wcześniejszy kontakt z akrobatyką, tańcem czy sportem nie jest wymagany bo tutaj uczymy wszystkiego od podstaw. Podczas zajęć powoli zwiększamy poziom, dzięki czemu co tydzień czekają na Was nowe wyzwania i nowe umiejętności do zdobycia.

 


Cyrk Dziecięco-Młodzieżowy Akademii Sztukmistrzów

Grupa 7-9

Zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem rekwizytów cyrkowych rozwijają dziecko poprzez zabawę. Techniki cyrkowe już od początkowych treningów mają wpływ na koncentrację, równowagę, refleks, oburęczność, koordynację wzrokowo-ruchową oraz współpracę dziecka z rówieśnikami. Metoda wykorzystywana w integracji sensorycznej oraz mnemotechnikach, rozwijająca u dziecka wytrwałość, cierpliwość i determinację oraz stymulująca pracę obu półkul mózgowych.

Zabawy podczas zajęć będą opierały się na rekwizytach tj. piłeczki, talerze, chusteczki, obręcze, kula ekwilibrystyczna, flowerstick i inne.


Cyrk Dziecięco-Młodzieżowy Akademii Sztukmistrzów

Grupa 10-15

Cyrk dziecięco-młodzieżowy to ogólnorozwojowe zajęcia cyrkowe. Będziemy zajmowali się takimi dziedzinami jak: akrobatyka naziemna, żonglerka, akrobatyka partnerska i ekwilibrystyka.

Przygotujcie się na dużą dawkę ruchu i nowych umiejętności, a przy tym wszystkim mnóstwo gier i zabaw.
Spróbujecie różnych technik żonglerskich, będziemy też próbować chodzenia po slackline i jazdy na monocyklu, a także poznacie podstawy akrobatyką naziemną i partnerską. Na zajęciach będziemy pracować również nad wzmocnieniem ciała i postawy oraz nad ćwiczeniami akrobatycznymi, takimi jak stanie na głowie, na rękach, gwiazdy itp.

Techniki będą dostosowywane do poziomu uczestników.

Zajęcia z akrobatyki partnerskiej polegają w dużej mierze na współpracy między uczestnikami, dlatego też podczas zajęć będziemy wykonywać wiele ćwiczeń na budowanie zaufania w grupie i zwiększające wrażliwość na innych.


Dzielnicowe Laboratorium Kultury

Cykl zajęć animacyjno-artystycznych prowadzonych w duchu pedagogiki cyrku skierowanych do dzieci i młodzieży w różnych dzielnicach Lublina. Zrealizowaliśmy już sześć edycji programu, a niedługo rozpoczynamy kolejną. Jeżeli chcecie dołączyć do zajęć, szukajcie nas w MBP nr 35 na ul. Bursztynowej, MBP nr 36 na Felinie, MBP nr 38 na Sławinie, a także w Placówce Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” oraz w Centrum Aktywności Środowiskowej na ul. Grygowej. Czekają na Was półtoragodzinne, cotygodniowe warsztaty w grupach 10-12 osobowych. Finałem warsztatów będą prezentacje nabytych umiejętności dla lokalnych społeczności.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 


Żongluj i migaj razem z nami! 

Zapraszamy na warsztaty cyrkowe połączone z nauką języka migowego!

Udział mogą wziąć zarówno ci, którzy mieli już okazję brać udział w warsztatach cyrkowych i migowych, jak i ci, którzy chcieliby rozpocząć nową przygodę.

Zajęcia będą prowadzone metodą pedagogiki cyrku. Uczestnicy:
– poznają dużo gier i zabaw ruchowych, a także takich, które wzmacniają koordynację;
– spróbują podstawowych technik żonglerskich (chusteczki i piłeczki) im ekwilibrystycznych (kula);
– nauczą się jak rozkręcać talerzyki i diabolo;
– poznają kilka podstawowych elementów akrobatyki partnerskiej.

Nie zapominamy też o języku migowym! Grupa:
– dowie się czym jest język migowy;
– nauczy się jak się przywitać i nawiązać pierwszy kontakt z osobą głuchą;
– dowie się na co zwracać uwagę w komunikacji z osobami głuchymi;
– pozna daktylografię, liczebniki i podstawowe zwroty z różnej tematyki.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 9-15 lat.
Zapraszamy zarówno osoby słyszące, jak i niesłyszące.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
Zajęcia są bezpłatne.

Zapisy zakończone

Pierwsza edycja zajęć odbyła się w czerwcu 2019.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.