Dla dzieci i młodzieży

Zapisy do obecnych grup zakończone. Nowe grupy ruszą po feriach zimowych.

Prosimy o zabranie na zajęcia butelki WODY oraz odpowiedniego stroju (zakrywającego pachy, leginsy minimum do łydek i w miarę przylegającego do ciała, bez suwaków i guzików).  ⚠ Osoby bez odpowiedniego stroju nie będą mogły wejść na rekwizyt.

Zapoznaj się koniecznie z poniższymi dokumentami:

Kontakt (cyrkowe): Daniel Chlibiuk tel. +48 696 259 681

Kontakt (aerial): Magdalena Chlibiuk tel. +48 508 766 754  aerial@sztukmistrze.pl

Zajęcia odbywają się w Centrum Spotkania Kultur (pl. Teatralny 1 w Lublinie) w ramach Centrum Nowego Cyrku.

Partner:


Opis zajęć

Szarfowe zabawy dla 5 i 6-latków
Aerial Kids 7-9 lat
Aerial Kids 10-15
Cyrk dziecięco-młodzieżowy 9-15 lat
Dzielnicowe Laboratorium Kultury


Szarfowe zabawy dla 5 i 6-latków (zapisy zakończone)

Jest to połączenie gier i zabaw ruchowych z wykorzystaniem szarf do akrobatyki powietrznej. Na zajęciach będą wykorzystywane techniki pedagogiki cyrku w tym mnóstwo gier i zabaw ruchowych, dzięki którym uczestnicy będą rozwijać swoją motorykę i poznawać jak działa ich własne ciało.  

Zajęcia ruszają 6 września i będą odbywały się w poniedziałki od 17.00 do 18.00.

Koszt kursu to 200 zł za 10 spotkań (czas trwania: 60 minut) – z możliwością kontynuacji.

Liczba miejsc ograniczona!


Aerial Kids 7-9 lat  (zapisy zakończone)

Uczestnicy będą odkrywać aerialowe rekwizyty, takie jak hamak i chusta. Podczas zajęć poprzez zabawę i różne gry dzieci będą zwiększać elastyczność i wytrzymałość fizyczną oraz poznawać techniki związane z poszczególnymi rekwizytami. To doskonały sposób wsparcia całościowego rozwoju dziecka – jego naturalnej kreatywności, ale też poprawy kondycji fizycznej, a także pewności siebie. Nie da się też nie wspomnieć o niezwykłej frajdzie, jaką dają bardzo widowiskowe powietrzne ewolucje!

Zajęcia ruszają 9 września i będą odbywały się w czwartki od 15.30 do 16.45

Koszt kursu to 330 zł za 15 spotkań (czas trwania: 75 minut) – z możliwością kontynuacji.

Liczba miejsc ograniczona!


Aerial Kids 10-15 lat  (zapisy zakończone)

Uczestnicy będą odkrywać aerialowe rekwizyty, takie jak hamak i chusta. Zajęcia składają się z rozgrzewki, ćwiczeń wspomagających elastyczność i wytrzymałość fizyczną oraz technik związanych z poszczególnymi rekwizytami. To doskonały sposób wsparcia całościowego rozwoju dziecka – jego naturalnej kreatywności, ale też poprawy kondycji fizycznej. Dzięki nabywaniu nowych umiejętności oraz pracy w grupie uczestnicy stają się pewniejsi siebie, zwiększają własną samoocenę i łatwiej nawiązują kontakt z rówieśnikami.

Na zajęcia może przyjść KAŻDY kto ukończył 10 lat! Wcześniejszy kontakt z akrobatyką, tańcem czy sportem nie jest wymagany bo tutaj uczymy wszystkiego od podstaw. Podczas zajęć powoli zwiększamy poziom, dzięki czemu co tydzień czekają na Was nowe wyzwania i nowe umiejętności do zdobycia.

Zajęcia ruszają 12 września i będą odbywały się w niedziele od 16.30 do 18.00.

Koszt kursu to 350 zł za 15 spotkań (czas trwania: 90 minut) – z możliwością kontynuacji.

Liczba miejsc ograniczona!


 

Grupa akrobatyczno-cyrkowa 9-15 lat

Cyrk dziecięco-młodzieżowy to ogólnorozwojowe zajęcia cyrkowe. Będziemy zajmowali się takimi dziedzinami jak: akrobatyka naziemna, żonglerka, akrobatyka partnerska i ekwilibrystyka.

Przygotujcie się na dużą dawkę ruchu i nowych umiejętności, a przy tym wszystkim mnóstwo gier i zabaw.

Zajęcia z akrobatyki partnerskiej polegają w dużej mierze na współpracy między uczestnikami, dlatego też podczas zajęć będziemy wykonywać wiele ćwiczeń na budowanie zaufania w grupie i zwiększające wrażliwość na innych.

Na zajęciach będziemy pracować również nad wzmocnieniem ciała i postawy oraz nad ćwiczeniami akrobatycznymi, takimi jak stanie na głowie, na rękach, gwiazdy.
Spróbujecie różnych technik żonglerskich, będziemy też próbować chodzenia po slackline i jazdy na monocyklu.

Techniki będą dostosowywane do poziomu uczestników.

Zajęcia ruszają 8 września i będą odbywały się w środy od 17.15 do 18.45.

Koszt udziału w 4 zajęciach to 90 zł

Liczba miejsc ograniczona!


Dzielnicowe Laboratorium Kultury

Cykl zajęć animacyjno-artystycznych prowadzonych w duchu pedagogiki cyrku skierowanych do dzieci i młodzieży w różnych dzielnicach Lublina. Zrealizowaliśmy już sześć edycji programu, a niedługo rozpoczynamy kolejną. Jeżeli chcecie dołączyć do zajęć, szukajcie nas w MBP nr 35 na ul. Bursztynowej, MBP nr 36 na Felinie, MBP nr 38 na Sławinie, a także w Placówce Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” oraz w Centrum Aktywności Środowiskowej na ul. Grygowej. Czekają na Was półtoragodzinne, cotygodniowe warsztaty w grupach 10-12 osobowych. Finałem warsztatów będą prezentacje nabytych umiejętności dla lokalnych społeczności.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.