weekendowe

Seria weekendowych warsztatów z różnych dziedzin, prowadzone przez naszych oraz zaprzyjaźnionych z nami artystów i trenerów!

STRETCHING (16-17 listopada 2019)

 

Termin: 16-17.11.2019
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Pl. Teatralny 1, Lublin

Warsztaty odbędą się w 3 blokach. Można wziąć udział we wszystkich lub tylko w wybranych:
sobota (16 listopada) – 12.00-14.00 – Chest Stand
sobota (16 listopada) – 18.00-20.00 – Mostki i igła
niedziela (17 listopada) – 10.00-12.00 – Szpagaty

Koszt udziału we wszystkich trzech blokach 90 zł
Koszt udziału w jednym bloku 35 zł
Koszt udziału w dwóch blokach 65 zł

Miks ćwiczeń siłowych i rozciągających, wzbogaconych o elementy taneczne, gimnastyczne i ogólnorozwojowe*. Będziemy wykorzystywać ćwiczenia opierające się na technice tańca klasycznego, jogi i gimnastyki, wzbogacone o informacje z zakresu anatomii.

1. Chest stand – sobota 12.00-14.00

Od ćwiczeń usprawniających brzuch i plecy, przez ćwiczenia przygotowujące do stania na przedramionach (forearm stand) i stania na klatce piersiowej (chest stand) do samodzielnego stania na brodzie i na klatce piersiowej.

2. Mostki i igła – sobota 18.00-20.00

Przez poprawny mostek i jego wariacje, ćwiczenia na balans i taneczno-akrobatyczne przejścia będziemy się kierować w stronę igły.

3. Szpagaty – niedziela 10.00-12.00

Skupimy się na szpagatach podłużnych i poprzecznych, ich poprawnej technice i ewentualnym pogłębianiu (nadszpagaty).

*Wszystkie warsztaty skierowane są do osób z podstawowymi umiejętnościami gimnastycznymi. Im wyższy poziom uczestników, tym lepiej dla nich, ponieważ więc wyniosą z zajęć. Możliwe, że niektórzy uczestnicy nie będą w stanie wykonać wszystkich ćwiczeń.

Prowadząca:
Marta Mądry
Artystka cyrkowa i trenerka sztuk cyrkowych. Prowadzi warsztaty z hula hoop, aeriali i elementów kontorsji, ma na swoim koncie pracę jako instruktor aerial hoop i stretchingu w Niemczech i w Polsce. Rozciąga siebie od 12 lat, innych od ok. 10, m.in. w Polsce, Austrii, Niemczech i Anglii. Posiłkuje się przede wszystkim techniką jogi oraz gimnastyki artystycznej, wiedzą o anatomii zdobytą w trakcie studiów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym a także chętnie osacza i zasypuje pytaniami każdego fizjoterapeutę, którego napotka na swojej drodze. Jako nauczycielka z powołania kilka razy kontuzjowała siebie, żeby jej uczniowie mogli uniknąć popełniania tych samych błędów i stara się podchodzić do każdego ucznia indywidualnie. Ciągle dokształca się, m.in. na szkoleniu metody Learner Centered Learning w Gschwend, konferencji medyczno-sportowej Sport Support, na kursach Wrocławskiego Centrum Sportów Gimnastycznych oraz kursach instruktorskich w Szkole Wychowania Fizycznego i Sportu UAM w Poznaniu.

Formularz zgłoszeniowy

REGULAMIN WARSZTATÓW