Cyrkulacje

CYRKULACJE, czyli Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea cyrku współczesnego. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form. Przyjdź i daj się zachwycić!

Festiwal odzwierciedla bogactwo form ekspresji związanych z cyrkiem współczesnym – prezentowane są najlepsze spektakle i etiudy w wykonaniu artystów rezydujących lub/i pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, tworząc ekscytujący tygiel wpływów Wschodu i Zachodu a także tradycji i nowoczesności. CYRKULACJE pokazują wybitnych artystów, wspierają ich rozwój i powstawanie nowych dzieł, a eksperckie jury, publiczność i partnerzy nagradzają najlepsze etiudy.

Konkurs Etiud Nowocyrkowych organizowany w ramach festiwalu to niezwykłe wydarzenie, podczas którego wybrana zostaje najlepsza etiuda nowego cyrku. Cyrkulacje są konkursem międzynarodowym – do udziału zaproszeni są  artyści z Europy Środkowo-Wschodniej: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Białorusi, Czech, Węgier, Ukrainy, Słowacji.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: CYRKULACJE.EU

W 2021 roku festiwal odbędzie się się w dniach 1-10 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

 

CYRKULACJE zostały wyróżnione znakiem jakości EFFE Label! Znak Firmowy EFFE to przyznawany przez środowisko organizatorów festiwali certyfikat wysokiej jakości, sygnał, że festiwal należy do grupy wyjątkowych i innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy.

Dowiedz się więcej