Europejska Konwencja Żonglerska (EJC)

EJC to największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy. Europejska tylko z nazwy, a tak naprawdę światowa, ponieważ każdego roku odwiedzają ją ludzie z całego globu ziemskiego (Europa, Azja, Afryka, Ameryka Północna i Południowa).

EJC pierwszy raz odbyła się w 1978 r. (jeszcze bez formalnej nazwy) i przybyło na nią… 11 uczestników. Dziś na Europejską Konwencję Żonglerską przyjeżdża od 3 do 7 tys. osób! Krążąc po Europie, jest corocznym, międzynarodowym spotkaniem starych znajomych… i poznaniem nowych ludzi, forum wymiany technik, trików i idei. To występy amatorów i profesjonalistów podczas Street Show, Open Stage, Renegade oraz Gali, tysiące warsztatów, gier i zabaw żonglerskich, jak również wielotysięczna kolorowa parada żonglerska zmieniająca miasto i ludzi, którzy biorą w niej udział!

EJC to przede wszystkim ludzie. Przyjeżdżają tu ci, którzy umieją żonglować; ci, którzy chcą nauczyć się żonglować; ci, którzy nie chcą żonglować, ale pragną zrelaksować się w ciekawym miejscu i interesującym towarzystwie, pokazać swoje umiejętności lub nauczyć innych, nawiązać kontakty z ludźmi z całego świata lub po prostu doświadczyć czegoś nowego. Przyjeżdżający na EJC tworzą swoistą społeczność ludzi pozytywnie zakręconych.

EJC odbyła się w Lublinie w 2012, 2017 i 2023 r. Lublin jest pierwszym miastem w 45-letniej historii wydarzenia, do którego festiwal zawitał aż 3 razy!

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie na stronie www.ejc2023.org

Partnerami wydarzenia są: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Targi Lublin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie, Centrum Kultury w Lublinie.

© 2017 Sztukmistrze.pl