Masterclass

Cykl mistrzowskich warsztatów Master Class powstał z myślą o członkach środowiska Nowego Cyrku o bardziej zaawansowanych umiejętnościach, szczególnie tych, którzy chcieliby profesjonalnie występować na scenie. Prowadzącymi są najlepsi europejscy artyści Nowego Cyrku i teatru fizycznego, którzy dzielą się z uczestnikami swoimi umiejętnościami i doświadczeniem.

Warsztaty dotyczą różnorodnych rekwizytów i dyscyplin cyrkowych, a także pracy scenicznej, m.in. choreografii, rozbudzania kreatywności, świadomości ciała i przedmiotu czy budowania postaci scenicznej. Master Class odbywają się cyklicznie, by w sposób systematyczny podnosić kompetencje naszego środowiska.

Przed nami warsztaty:

9-13 maja – Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak (Struna Ciała)

Struna ciała

5-11 listopada – Julia Knaust, Nils Wollschlaeger (budowa etiudy nowocyrkowej)

 

Do tej pory naszymi gośćmi byli:

2018

– 26 lutego-2 marca – Anni Küpper (techniki manipulacji maczugami)
– 12-15 kwietnia – Angelika Kogut i Mateusz Rzeźnikiewicz (akrobatyka partnerska)

2017

– 16-19 marca – Julia Knaust i Nils Wollschlaeger (budowa spektaklu nowocyrkowego)
– 23-29 lipca – Tamas Teibler (akrobatyka)
– 22-27 września – Rosa-Maria Schmid i Nicolo Marzoli (akrobatyka partnerska)
– 18-22 listopada – Elisabeth Clarke-Hasters (budowa historii i postaci spektaklu)
– 13-17 grudnia – Pamela Pantoja (akrobatyka powietrzna)

2016

– 14-20 kwietnia – Gemma Watson Lou (akrobatyka powietrzna)
– 19-22 maja – Kari Panska (hula-hoop)
– 21-26 listopada – Declan Mee (żonglerka)
– 26-28 listopada – Benjamin Richter (żonglerka i ruch sceniczny)
– 27-30 grudnia – Valentine Remels (chinese pole)

2015

– 22-26 kwietnia – Luis Hdez Bailón (diabolo)
– 21-26 września – Jaan Roose (trickline)
– 24-29 listopada – Jay Gilligan (żonglerka)

2014

– 22-28 września – Julia Knaust i Nils Wollschlaeger (budowa spektaklu nowocyrkowego)
– 27–31 października – Florent Lestage (żonglerka)
– 27–31 października – Marianna de Sanctis (hula-hoop)
– 7–10 grudnia – Denys Proskura i Arina Zinchenko (warsztaty akrobatyczne)

2013

– 16–20 września – Marianna de Sanctis (hula-hoop, zdjęcia z warsztatów zobacz tutaj)
– 8–11 listopada – Matthias Romir (żonglerka)
– 11–15 grudnia – Gemma Watson Lou (akrobatyka powietrzna)

 

logotypMI_na_bialym

 

 

 

 

 

Warsztaty realizowane są przy wsparciu finansowym Miasta Lublin i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.